Liity Turku Jazz ry:n jäseneksi!

22.3.2017 Uutiset

Turku Jazz ry tarjoaa elokuisen Turku Jazz Festivalin perjantaina 18.8. kaikille jäsenmaksun maksaneille vanhoille ja uusille jäsenilleen ovelta kaksi pääsylippua yhden hinnalla! Perjantain teemana on suomalaisten säveltäjien musiikki.

Suomen toiseksi vanhin jazzfestivaali täyttää Turun keskustan rytmillä elokuussa. Turku Jazz Festivalin toiminnasta vastaa kannatusyhdistys Turku Jazz ry, jonka jäseneksi voi liittyä, tai jäsenyyttä jatkaa, maksamalla jäsenmaksun 15 € / vuosi yhdistyksen tilille FI10 5710 4920 0100 24. Merkitse saajaksi Turku Jazz ry ja kirjoita viestikenttään nimesi ja osoitteesi sekä sähköpostiosoitteesi. Yhdistyksen hallitus hyväksyy uudet jäsenet seuraavassa kokouksessa.

Vuoden 2017 jäsenmaksun maksaneet jäsenet saavat Turku Jazz Festivalin perjantaina 18.8. Panimoravintola Koulun pihan ovelta kaksi pääsylippua yhden hinnalla. Kolmen yhtyeen ilta tarjoaa kotimaista huippujazzia Suomi 100 -teemalla – esiintyjistä on varmistunut palkitun trumpetisti Verneri Pohjolan oman isänsä tuotantoa kunnioittava projekti Pekka. Myös lauantain liput ovat jo myynnissä Tiketissä. Lauantain kansainvälisen teemaillan päättää energinen afrojazzorkesteri Helsinki-Cotonou Ensemble. Turku Jazz Festivalin koko ohjelma julkistetaan toukokuussa.

Tervetuloa mukaan jazzin pyörteisiin!